Trojka

Trojka - obálka knihy
Originál: Three
Žánr: Historický
Scénář: Kieron Gillen
Kresba: Ryan Kelly
Překlad: Filip Štěpánek
Edice: Mighty Shorts
Provedení: vázaná, 184 stran
Rozměry: 170 × 260 × 18 mm
ISBN: 978-80-907931-3-2
Vydáno: 2. 9. 2022
Cena: 528,-

Třístovka hrdinných Sparťanů směle a rozhodně kráčí vstříc svému cíli. Krvavě rudé pláště vlají ve větru, naleštěné přilbice a štíty září na slunci. Meče a kopí v pohotovosti. Hlas nesený větrem šeptá „Toto je Sparta“ a „Jdi, poutníče, a zvěstuj Lakedaimónským, že my tu mrtvi ležíme, jak zákony kázaly nám.“ Jenže tato třístovka reků nekráčí k Thermopylům, ale vydává se po stopách tří heilótů, otroků, kteří měli tu drzost postavit se svým pánům. A ti neznají slitování. Trojka se tedy bude muset postavit třístovce v jejich vlastní verzi bitvy u Thermopyl. Třístovka dál neochvějně kráčí vstříc dalšímu vítězství. Anebo ne?

Kieron Gillen nám za přispění profesora Stephena Hodkinsona servíruje příběh, který staví slavný hrdinský mýtus nohama zpátky na zem a nastavuje zrcadlo celé Spartské kultuře.

Knihu doprovází původní rozhovor Kierona Gillena a profesora Hodkinsona, ve kterém celou knihu komentují a dávají knize historický kontext.

V českém vydání však dostanete víc! Na knize s námi spolupracoval doktor Souček z FF UK a doktor Nývlt z Akademie věd, kteří nám nejen udělali odborné korektury, ale pan Nývlt nám do knihy přispěl i vlastním textem.
Také profesor Hodkinson pro nás napsal velice zajímavý nový text, který knihu doprovází spolu s předmluvou pro české čtenáře od Kierona Gillena.

Troufáme si tvrdit, že nic podobného naší edici Trojky nemá v českém překladovém komiksu obdoby.Reportáž o Trojce

Prohlédněte si ukázku